Готуємося до контрольної роботи

         Підготовка до контрольної роботи з математики
               Щоб успішно написати контрольну роботу, необхідно систематично і наполегливо працювати над засвоєнням матеріалу по кожній темі. Ослаблена, епізодична робота над програмним матеріалом, надія на те, що все можна буде вивчити протягом 2-3 днів перед написанням роботи не дає очікуваних результатів. Тому ліцеїст, який прагне пройти контроль успішно, повинен з першого дня занять систематично і ретельно виконувати всі завдання. Слід тренуватися у вмінні розв'язувати типові завдання і вправи, щоб осмислено перейти до розв'язку  складних задач.
             Необхідно, в першу чергу, ознайомитися з програмою проведення контрольних робіт. На основі цього треба скласти план повторення і систематизації навчального матеріалу на кожен день з таким розрахунком, щоб останній день або частину його (в залежності від кількості днів, виділених на підготовку до роботи) були відведені для повторного узагальнення програмного матеріалу.
       Послідовність роботи при підготовці до контрольних заходів повинна бути такою: уважно прочитати і усвідомити суть вимог конкретного питання чи задачі; ознайомитися з конспектом і теоретичним матеріалом по темі; уважно опрацювати необхідний навчальний матеріал по навчальними посібниками та рекомендованою літературою; повторно переглянути розв'язані типові задачі та приклади виконані на уроках у робочих зошитах. Якщо з окремої теми викладачем були запропоновані опорні конспекти чи література, яку ліцеїст опрацьовував у період підготовки до занять, необхідно повернутися до записів цих матеріалів, відтворити в пам'яті основні правила, положення, способи розв'язання. В зошиті варто складати короткий план роботи в логічній послідовності і з фіксацією необхідного ілюстративного матеріалу (приклади, малюнки, схеми, діаграми). Якщо окремі питання залишаються незрозумілими, їх необхідно написати на полях конспекту, щоб з'ясувати, на занятті чи консультації. Провідні положення теми (правила, закони, визначення, формули та ін) після глибокого розуміння їх суті слід завчити, повторюючи кілька разів. Найбільш суттєві моменти в плані підготовки до контрольної роботи слід виділяти іншим кольором, це допомагає кращому їх запам'ятовуванню.           
               Бажаю вам успіху і нехай ваші результати вас не розчарують!

Діагностичні контрольні роботи - зріз знань першокурсників за програмою шкільного курсу математики

             Для учнів першого курсу щорічно на початку навчального року проводяться контрольні роботи із дисциплін загальноосвітнього циклу за програмами шкільного курсу. Діагностування проходить з метою виявлення рівня знань учнів, визначення основних проблем у вивченні предмету, вивчення індивідуальних особливостей і здібностей першокурсників, розроблення системи повторення навчального матеріалу для корекції знань і виправлення типових помилок. У подальшому для покращення результативності навчальних досягнень учнів викладачі використовують різні форми і методи роботи на уроках і в позаурочних час.

Директорські контрольні роботи - одна з форм моніторингу якості знань учнів

              В ДНЗ "Решетилівський аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського" директорські контрольні роботи проводяться з більшості навчальних дисциплін у всіх академічних групах за графіком. Навчальна частина рекомендує проводити директорські контрольні роботи в листопаді місяці поточного року. Із врахуванням їх результатів проводиться моніторинг навчальних досягнень учнів.