Готуємося до ЗНО









Математика. Результати ЗНО 2017 року


  • Дата проведення – 31 травня 2017 року.
  • Дата оголошення результатів — 15 червня 2017 року.
  • Загальна кількість зареєстрованих учасників – 113 113 осіб.
  • Фактична явка на пункти тестування – 94% від зареєстрованих.
  • Кількість завдань тесту — 33.
  • Максимальна кількість тестових балів – 62 бала.
  • Максимальний рейтинговий бал – 200 балів.
  • Час, відведений на виконання тесту — 180 хвилин.
  • Пороговий бал «склав/не склав» — 11 балів.
  • Відсоток учасників, які не подолали поріг «склав/не склав» — 16,46%.



ЗНО - 2018 МАТЕМАТИКА - 22 ЧЕРВНЯ 2018 РОКУ

Характеристика сертифікаційної роботи








У характеристиці сертифікаційної роботи з математики визначено структуру тесту, час, відведений на його виконання, конкретизовано кількість та типи завдань, уміщених до сертифікаційної роботи, наведено схему нарахування тестових балів. Детальне ознайомлення з цією інформацією допоможе випрацювати власну стратегію ефективної роботи під час зовнішнього незалежного оцінювання з математики.
Сертифікаційна робота з математики містить 33 завдання. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 62. На виконання сертифікаційної роботи відведено 180 хвилин.
Типи завдань сертифікаційної роботи та схеми нарахування балів за виконання завдань

Форма / опис завданняСхема нарахування балів
Завдання з вибором однієї правильної відповіді(№ 1–20). Завдання складається з основи та п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.0 або 1 бал:
1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») (№ 21–24). Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.0, 1, 2, 3 або 4 бали:
1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку; балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю(№ 25–30):
– структуроване завдання (№ 25, 26) складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважаються виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання в бланку відповідей А;
– неструктуроване завдання (№ 27–30) складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважаються виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.
структуроване завдання:
0, 1 або 2 бали:
1 бал – за кожну правильно вказану відповідь; балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано;
неструктуроване завдання:
0 або 2 бали:
2 бали, якщо вказано правильну відповідь; 0балів, якщо вказано неправильну відповідь, або відповіді не надано.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№ 31–33).
Завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважають виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей Б навів усі етапи розв’язання й обґрунтував їх, зробив посилання на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження, проілюстрував розв’язання задачі рисунками, графіками тощо.
№ 31, 32 оцінюються в 0, 1, 2, 3 або 4 бали;
№ 33 оцінюється в 0, 1, 2, 3, 4, 5 або 6 балів.
Результат виконання завдань № 1–28, 31, 32 буде зараховуватися як результат державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи закладів освіти 2018 року (за вибором випускника).
Результат виконання всіх завдань сертифікаційної роботи буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів.

Критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю з математики зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року
Кількість балів, що виставляються за виконання завдань 31 (з алгебри і початків аналізу), 32 (з геометрії) і 33 (з алгебри і початків аналізу), залежить від повноти розв’язання й правильності відповіді.
Загальні вимоги (рекомендації) до виконання завдань з розгорнутою відповіддю:
  •  розв’язання має бути математично грамотним і повним;
  • методи розв’язання, форми його запису і форми запису відповіді можуть бути різними; якщо завдання можна розв’язати кількома способами, то достатньо навести розв’язання лише одним способом;
  • за розв’язання завдання, у якому обґрунтовано отриману правильну відповідь, виставляється максимальна кількість балів;
  • під час виконання завдання можна використовувати без доведення й посилань будь-які математичні факти та твердження, які містяться в підручниках і навчальних посібниках, що входять до переліку підручників, рекомендованих (допущених) Міністерством освіти і науки України.
Календарний план підготовки та  проведення ЗНО - 2018

Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.

До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 13 червня.

Тестування відбудеться:
·        з математики - 22 травня;
·        з української мови і літератури – 24 травня;
·        з іспанської, німецької, французької мов – 29 травня;
·        з англійської мови – 1 червня;
·        з біології – 4 червня;
·        з історії України – 6 червня;
·        з географії – 8 червня;
·        з фізики – 11 червня;
·        з хімії – 13 червня.

Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року.
Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.

Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

Ознайомитися детальніше